Sekretariát EOSC CZ

Sekretariát EOSC CZ je ústřední administrativní, odborná a podpůrná součást implementace iniciativy EOSC a zajištění FAIR výzkumných dat v České republice.

Mezi klíčové činnosti patří:

  1. monitorování a podpora implementace EOSC v ČR,
  2. zajištění široké publicity (včetně rozvoje národního EOSC portálu) a kontinuální informovanosti pro vědeckou komunitu ČR o stavu implementace,
  3. sledování mezinárodních (EU) aktivit v rámci EOSC, včetně podpory zájemců o aktivní zapojení na evropské úrovni (EOSC-A Task Forces),
  4. administrativní, logistická i odborná podpora Pracovních skupin EOSC CZ (PS ESOC CZ),
  5. komunikace na národní úrovni a napojeni na další příbuzné národní aktivity (Koordinačním výborem implementace EOSC v ČR, ministerstva a další organizace na podporu výzkumu a vývoje).

Sekretariát EOSC CZ je součástí projektu IPs EOSC-CZ (klíčová aktivita KA2) a slouží jako podpůrná jednotka celé implementace iniciativy EOSC CZ, tedy pro rozvoj Národní datové Infrastruktury (NDI).

Sekretariát EOSC CZ je součástí národního e-infrastrukturního konsorcia e-INFRA CZ (CESNET, CERIT-SC, IT4Innovations národní superpočítačové centrum) a fyzicky sídlí při CERIT-SC, tedy při výzkumném centru Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity. Seznam pracovníku Sekretariátu EOSC CZ je možné nalézt zde.

 

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.