Národní konference EOSC CZ 2024

„Od úložišť k repozitářům“

Zajímáte se o nejnovější trendy v oblasti správy a ukládání dat? Konference iniciativy EOSC CZ je výjimečnou příležitostí pro vědce, výzkumníky, akademické i vědecké pracovníky, jak získat aktuální přehled o možnostech podpory a využití národní datové infrastruktury pro výzkumné aktivity. Rozšiřte své znalosti a objevte nové příležitosti!

Bez popisku

Proč se zúčastnit?

Získáte nejnovější poznatky v oblasti správy výzkumných dat
Konference nabídne aktuální informace o vývoji české datové podpory pro váš výzkum. Zjistíte, které služby jsou pro vás dnes již dostupné a jaké se plánují pro rok 2025.

Dozvíte se informace z praxe
Představení praktických ukázek spolupráce s Národní datovou infrastrukturou (NDI) a důležitých kontaktů, na koho se obracet s dotazy a problémy.

Networking
Poznáte experty, kteří jsou do rozvoje iniciativy EOSC CZ přímo zapojeni, a další vědecké pracovníky z různých vědních oborů a institucí se zájmem pracovat s výzkumnými daty a digitalizovat vědeckého prostředí v ČR.

Na co se již teď můžete těšit?

  • Prezentace aktuálních možností pro ukládání a správu vědeckých dat, používání akademických identit (AAI) a perzistentních identifikátorů (PIDs) pro zajištění bezpečnosti uložených dat.
  • Představení služeb a benefitů Národní datové infrastruktury dostupných vědecké komunitě od roku 2025.

Bližší informace, program a registrace budou zveřejněny v září 2024!

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.